14.7 C
Struga
Sunday, June 16, 2024
spot_img

Oд полноќ поскапува дизелот, цената на бензините не се менува

Од ноќеска на полноќ нови цени на дизелот и екстра лесното масло за домаќинство.

Согласно последната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, цените на Еуросупер БС-95, Еуросупер БС-98 и Мазут М-1 НС остануваат непроменети. Малопродажната цена на Еуродизел (Д-Е V) се зголемува за два, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 2,50 денари.

• Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 86,50 денари/литар
• Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 89 денари/литар
• Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 94,50 денари/литар
• Масло за горење – Екстра лесно масло за домаќинство (ЕЛ-1) – 92 денари/литар
• Мазут М-1 НС – 50,228 денари/килограм.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles