16.2 C
Struga
Tuesday, May 28, 2024
spot_img

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoni ka shënuar rritje brenda pesë ditëve

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoni është 6.187, ndërsa ka shënuar rritje në krahasim me javën e kaluar.

Sipas analizave epidemiologjike për momentin, gjysma e rasteve aktive janë në Shkup (3.190). Ndërsa numër të lartë të të infektuarve ka në Kumanovë (446), Veles (309) dhe Prilep (245).

Numra treshifrorë kan edhe Shtipi (198), Kavadari dhe Ohri me 190, Koçani (151), Strumicë (143), Tetova (104), Kriva Pallanka (111).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 199.901, numri i të shëruarve është 186.652, numri i të vdekurve është 7.062.

Dje janë regjistruar 135 raste të reja, pra 9 për qind e të testuarve.

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 1.366.002 testime të Covid-19.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles