4 C
Struga
Saturday, April 20, 2024
spot_img

NPB Strugë me dy njoftime: Zënkë në f.Dollogozhdë dhe mosrespektim i vetizolimit nga një person në f.Llabunisht

Më datë 13.05.2022 në ora 14.20, në fshatin Dollogozhdë të Strugës , DA (35) ka prishur rendin dhe qetësinë publike me sjellje agresive , ofendime verbale dhe kërcënime ndaj DA (58), të dy nga i njëjti fshat. Ndaj prishëses së Rendit dhe qetësisë publike Njësia për Punë të Brendshme Strugë do të ngrejë kallëzim përkatës. SPB-Ohër, Zëdhënëse e SPB Ohër Merlina Islami

Njësia për Punë të Brendshme Strugë ka ngritur kallëzim penal kundër MM (35) nga fshati Llabunishtë i Strugës , për shkak të dyshimit të bazuar për kryerjen e veprës penale “mosveprim me rregulloret shëndetësore në kohë epidemie”. Gjatë kontrollit të kryer më datë 24.01.2022, oficerët e policisë kanë konstatuar se ai nuk ndodhet në banesën e familjes dhe nuk i përmbahet vendimit të Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor dhe Sanitar për vetëizolim të detyrueshëm. Kështu, i pandehuri ka bërë shkelje të dispozitave dhe masave për mbrojtje nga KOVID-19 SPB -Ohër, Zëdhënëse e SPB Ohër Merlina Islami

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles