17 C
Struga
Saturday, July 13, 2024
spot_img

Njoftim nga NP “Ujësjellës dhe Kanalizime”-Strugë: Uji i ndotur dhe i ndaluar për pije

Të nderuar qytetarë,

Ju njoftojmë se, nga analizat e ujit të bëra sot (20.12.2021),për shkak të një defekti në gypin kryesor në rrjetin e ujësjellësit, uji në Komunën e Strugës dhe rrethinë është i ndotur dhe nuk duhet të përdoret për pije.
Lusim të gjithë qytetarët që të kenë kujdes, deri në njoftimin e ardhshëm.
Faleminderit për mirëkuptimin!

Me respekt,

“NP Ujësjellësit dhe Kanalizimeve-Strugë”

Почитувани граѓани,

Ве известуваме дека од анализата на водата направена денеска (20.12.2021) поради дефект на главната цевка во водоводната мрежа, водата во општина Струга и околината е загадена и не треба да се користи за пиење.
Ги замолуваме сите граѓани да бидат внимателни, до следното известување.
Ви благодариме на разбирањето!

Со почит,

„ЈП Водовод и Канализација-Струга“

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles