21 C
Struga
Thursday, July 18, 2024
spot_img

Një muaj paraburgim të dyshuarit për kanosje me vrasje Kurtin

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji kundër të pandehurit N.S, për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale “Dhuna ndaj përfaqësuesve së lartë të Republikës së Kosovës”.

“Gjyqtarja e procedurës paraprake ka aprovuar si të bazuar kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit N.S dhe të njëjtit i ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 1 (një) muaji”, thuhet në njoftim.

Kundër këtij aktvendimi, palët e pakënaqura kanë të drejtë ankese në Gjykatën e Apelit, përmes Gjykatës Themelore në Prishtinë.

N.S. u arrestua të enjten. Prokuroria Speciale ka njoftuar se i dyshuari ka kanosur me vrasje kryeministrin Albin Kurti në një postim në Facebook, të cilin e ka përsëritur edhe gjatë një emisioni televiziv në mbrëmje.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles