2 C
Struga
Thursday, December 7, 2023
spot_img

Një kullë tjetër e televizionit ukrainas goditet nga raketat ruse, humbin jetën nëntë persona – ka akoma njerëz nën rrënoja 

Një sulm tjetër ajror i ushtrisë ruse ka ndodhur mbi një kullë të televizionit në veri të Ukrainës, ku si pasojë kanë humbur jetën nëntë persona dhe nëntë tjerë kanë mbetur të lënduar, kanë njoftuar autoritetet lokale.

Vitaliu Koval, guvernatori rajonit Rivne, tha se kulla dhe ndërtesa administrative pranë saj janë goditur nga dy raketa të ndryshme, në një sulm që ndodhi në fshatin Antopi, transmeton Telegrafi.

“Ka njerëz akoma nën rrënoja”, shtoi Koval.

Mediat lokale raportojnë se radiot dhe televizionet lokale, kanë pasur problem me sinjal si pasojë e sulmit të sotëm mbi kullën.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles