10.1 C
Struga
Thursday, October 6, 2022
spot_img

Nikolovski: Serbia ka marrë vendim që të eksportojë dy milionë litra vaj në vend

Qeveria e Serbisë në seancën e djeshme ka vendosur që të eksportojë dy milionë litra vaj për gatim. Vendimi është bërë i ditur sot. Këtë e bëri të ditur ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Ljupço Nikolovski.

Siç tha Nikollovski, ka ushqim, miell dhe vaj, nuk ka nevojë për panik dhe rezerva në amvisëri.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles