24 C
Struga
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Nga mesnata ulet çmimi i derivateve të naftës

Benzina dhe dizeli nga mesnata do të shiten për gjysmë denari më litër, kështu vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE).

Çmimi i ri i EuroSuper BS-95 do të jetë 76.50 denarë për litër, Euro Super BS-98 do të jetë 78.50 denarë për litër dhe çmimi i EuroDizelit do të jetë 67.50 denarë për litër. Çmimi i ri i derivateve të naftës që hynë në fuqi sonte në mesnatë do të vlej deri të hënën e ardhshme.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles