14.9 C
Struga
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Nesër në pjesën më të madhe të vendit do të ketë reshje të borës, më tepër në rajonet perëndimore

Për shkak të temperaturave të ulëta, do të ketë paraqitje të ngricave. Do të fryjë erë veriore e përforcuar përgjatë Vardarit”, informojnë nga DPHM.  Nga DPHM theksojnë se ditëve në vijim do të kemi mot me vranësira, me erë dhe shumë i ftohtë me borë lokale të përkohshme dhe të lehtë. Temperaturat e mëngjesit nëpër disa vende do të ulen nën -10 gradë Celsius, ndërsa ato të ditës në më shumë vende do të jenë nën zero.

Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10 gradë Celsius. Moti në Shkup do të jetë me diell, pasdite vranësirat do të rriten ndërsa gjatë natës do të ketë reshje të borës dhe do të formohet shtresë e vogël e borës. Temperatura do të jetë deri në 6 gradë Celsius.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles