25 C
Struga
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Nesër fillon Muaji i Shenjtë i Ramazanit

URIM PËR MUAJIN E RAMAZANIT

Nga dita e nesërme fillon muaji i shenjtë i Ramazanit, që shënon një periudhë katarse shpirtërore e fizike. Ky muaj nuk është thjeshtë sakrifica që sjell moskonsumimi i ushqimeve e pijeve gjatë ditës, por një disiplinë shpirtërore për të përballuar vështirësitë pa marrë parasysh pozitën shoqërore e ekonomike të njerëzve. Ramazani është muaj sprovash ndaj tundimeve që sjell jeta, por edhe filtër i shprehive të këqija.

Uroj, bashkë me punonjësit e ITSHKSH, që ky muaj i shenjtë të jetë muaj i mëshirës, tolerancës dhe ofrimit në mes të njerëzve.

Shkup, 01. 04. 20222
Prof. Dr. Skender ASANI, drejtor i ITSHKSH

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles