10 C
Struga
Monday, February 26, 2024
spot_img

Në Kosovë po mbahet Kampionati Ballkanik i Xhudos

Kampionati Ballkanik i Xhudos – Seniors & Mix Teams, gara individuale dhe gara ekipore po mbahet në Kosovë .

Ngjarja po zhvillohet në sallën e sporteve, ‘Karagaç” në Pejë. 
Gjatë ditës së sotme në agjendë janë luftat preliminare dhe më pas blloku final.
Gjithashtu garat e kampionatit që transmetohet në RTK vazhdojnë edhe nesër dhe RTKLive do t’u mbajë në rrjedha me rezultatet. 
Nikoqire e Kampionatit Ballkanik 2023 është Kosova, ndërsa po marrin pjesë Shqipëria, Bosnia dhe Hercegovina, Bullgaria, Qipro, Greqia, Moldavia, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Rumania dhe Turqia.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles