18 C
Struga
Saturday, May 25, 2024
spot_img

Në gjithë territorin e Maqedonisë sanksionohen 170 shoferë për tejkalim shpejtësie

Gjatë aksionit kontrolles të Ministrisë së Brendshme të Maqedonisë së Veriut, në territorin e vendit, për sanksionimin e mjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar, dje janë gjobitur 170 drejtues mjetesh.

Sipas MPB-së, 14 prej tyre lëviznin me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se e lejuar.

Ndërsa, 45 drejtues mjetesh e kanë tejkaluar shpejtësinë në vende të banuara, kurse 125 në vende të pa banuara.

“Kontrollet e aksionit të intensifikuar vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të respektojnë rregullat e komunikacionit dhe të kontribuojmë së bashku për rrugë më të sigurta”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles