16 C
Struga
Friday, April 12, 2024
spot_img

Ndjehet tërmet ne qytetin e Ohrit

Rrjeti sizmik telemetrik i Republikæs së Maqedonisë sæ Veriut me stacione në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë sot regjistroi një tërmet nv pjesën jugore të Liqenit të Ohrit.

Epideqendra gjendet 150 kilometra në jug të Shkupit në Republikën e Shqipërisë.

Sipas të dhënave të deritashme, tërmeti ka ndodhur në ora 2:41 dhe ka pasur fuqinë prej 3.6 ballë në Ohër.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles