18.9 C
Struga
Wednesday, June 26, 2024
spot_img

Ndërpriten bisedimet mes delegacionit rus dhe ukrainas, ja arsyeja 

Raundi i katërt i bisedimeve Ukrainë-Rusi do të jetë në “pauzë teknike” deri të martën.

Ky lajm është konfirmuar për mediat e huaja nga vetë negociatori ukrainas, Mykhailo Podoliak.

“Deri nesër është bërë pauzë teknike në negociata. Për punë shtesë në nëngrupet e punës dhe sqarimin e përkufizimeve individuale. Negociatat vazhdojnë…”, tha ai.

Podoliak shtoi se seanca e katërt po mbahej praktikisht, jo personalisht, me ekipin negociues ukrainas në Kiev.

Më herët, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky nën jë deklaratë për mediat tha se këto bisedime do të jenë të vështira.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles