20 C
Struga
Sunday, May 26, 2024
spot_img

NATO për tensionet Rusi – Ukrainë: Jemi të përgatitur për më të keqen

Aleatët e NATO-s kanë bërë propozime për një zgjidhje diplomatike të tensioneve të shkaktuara nga ngritja ushtarake e Rusisë pranë Ukrainës, por mbeten “të përgatitur për më të keqen”, tha Sekretari i Përgjithshëm, Jens Stoltenberg.

“Tani po i drejtohemi Rusisë edhe një herë në përpjekje për të ndjekur një rrugë dialogu dhe për të gjetur një zgjidhje politike”, tha ai, shkruan Aljazeera.

“Por sigurisht, ndërsa ne shpresojmë dhe punojmë për një zgjidhje të mirë, de-përshkallëzimin, ne jemi gjithashtu të përgatitur për më të keqen,” tha ai.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles