20 C
Struga
Sunday, April 14, 2024
spot_img

MPB Maqedoni me fushatë për të parandaluar përdorimin e mjeteve piroteknike

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së nesërme në orën 12:00 në sheshin Maqedonia në Shkup, bashkërisht me Kryqin e Kuq të Shkupit do të organizojnë ngjarje për parandalimin e përdorimit të mjeteve piroteknike. Aty do të shfaqen rreziqet nga përdorimi i mjeteve piroteknike, ndërsa nga MPB thonë se dëshirojnë të ndikojnë te njerëzit të mos përdorin këto mjete.

“Në ngjarje do të marrin pjesë edhe përfaqësues të shkollës së mesme të muzikës si dhe nxnënës të shkollës së mesme të artit”, thonë nga MPB.

Ata shtojnë se mjetet piroteknike nuk janë lojëra dhe se nuk duhet të përdoren.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles