12 C
Struga
Sunday, May 12, 2024
spot_img

MPB-ja regjistron numër të lartë të shkeljeve në trafik

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) gjatë ditës së djeshme (02.11.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik, me çrrastë vetëm në territorin e Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 144 gjoba, prej të cilave 42 për tejkalim të shpejtësisë, 19 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 4 për kalim në të kuqe në semaforë dhe 53 për parkim të parregullt. Nga MPB-ja njoftojnë se kontrollet e shtuara në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim andaj apelojnë për respektim të rregullave të trafikut.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles