32 C
Struga
Monday, July 15, 2024
spot_img

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut paradite do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në mesditë dhe pasdite do të ketë rritje të vranësirave të përcjella me reshje shiu. Do të fryj dhe erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 15 deri në 26 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare. Në mesditë vranësirat do të rriten dhe në disa pjesë të luginës do të ketë reshje të shiut. Do të fryj erë mesatare nga drejtimi verior.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles