17.2 C
Struga
Saturday, June 15, 2024
spot_img

Moti me vranësira mesatare dhe relativisht i ngrohtë

Moti sot do të jetë me diell, relativisht i ngrohtë dhe me vranësira mesatare. Paradite përgjatë Vardarit do të ketë vranësira të ulëta. Do të fryj erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi jug-veri. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 17 deri në 23 gradë. Në Shkup moti paradite do të jetë me mjegull dhe vranësira të ulëta, ndërsa pasdite me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi jug-veri. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 20 gradë Celsius.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles