14 C
Struga
Thursday, April 11, 2024
spot_img

Moti me vranësira dhe reshje të përkohshme të dëborës

Moti sot do të jetë me vranësira dhe me reshje të përkohshme të dëborës, posaçërisht paradite. Reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme në pjesët perëndimore. Gjithkund do të formohet shtresë e re e dëborës, përveç në pjesën e poshtme përgjatë vardarit. Për shkak të temperaturave të ulëta do të paraqiten ngrica. Do të fryj erë mesatare, përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -7 deri në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej -2 deri në 4 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë me vranësira, i ftohtë dhe me reshje të kohëpaskohshme të borës, posaçërisht paradite. Do të fryj erë e matur nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 1 gradë Celsius.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles