30 C
Struga
Friday, July 19, 2024
spot_img

Moti gjatë ditëve në vijim në Maqedoninë e Veriut

Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, moti do të jenë i vranët dhe i ftohtë me erë të përfocuar në drejtim verior.

Temperatura minimale të premten do të lëvizë nga -5 deri 3 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 3 deri 11 gradë celsius. Të Shtunën moti do të jetë i gati i njëjtë, me temperaturë minimale nga -5 deri 2 gradë celsius dhe maksimalja nga 0 deri 7 gradë celsius.

Për ditën e diel DHP parashikon temperatura deri në -8 gradë celsius, ndërsa të hënën deri -10 dhe të martën deri në -11 gradë celsius.

Më së shumti borë sot kishte në Kodrën e Diellit 57 cm, Mavrovë 40cm, Pozharane 19cm, Krushevë 17, Berovë dhe Tetovë 6, Vinicë 5, Gjurishte 2.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles