3 C
Struga
Tuesday, March 5, 2024
spot_img

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Moti nesër do të jetë me rshjet të shiut, ndërsa në pjesët malore të vendit do të ketë reshje bore.

Reshjet të shiut do të ketë edhe pasdite dhe në orët e mbrmjes. Gjatë ditës do të fryjë erë mesatare në drejtim juglindor, ndërsa gjatë natës era do të ndryshojë në drejtim verior.

Temperatura minimale do të jetë nga 3 deri 8 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 6 deri 14 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me shi ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në 9 gradë celsius.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles