8.6 C
Struga
Monday, February 26, 2024
spot_img

Mot me diell dhe vranësira, ja kur pritet rikthimi i të nxehtit në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Kryesisht në pjesët jugore do të ketë rritje të vranësirave dhe paraqitje të shiut lokal.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi lindor e cila në pjesët juglindore për shkurt kohë do të përforcohet.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 18, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 23 deri 29 gradë Celsius. UV do të jetë 5. 

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të bie deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri 29 gradë. 

Të enjten do të ketë paraqitje lokale të shiut afatshkurtër dhe do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa përkohësisht e përforcuar nga drejtimi lindor. Pastaj pritet mot i qëndrueshëm dhe më i nxehtë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles