11 C
Struga
Saturday, April 20, 2024
spot_img

Mjete pune për nxënësit të kategorisë së ndjeshme sociale në klasë të parë / Училишен прибор за учениците од социјално ранливата категорија во прво одделение

Kryetari i komunës, dr. Ramis Merko, sikurse vitet e kaluara, ashtu edhe këtë vit iu dhuroi mjete pune nxënësve që i përkasin kategorisë së ndjeshme sociale dhe që janë në klasë të parë në këtë vit të ri shkollor.

Këto mjete të punës iu dorëzuan drejtorëve të shkollave në komunën tonë, të cilët do t’i shpërndajnë në shkollat përkatëse.

——————–

Градоначалникот, д-р Рамис Мерко, како и минатите години, и оваа година им додели училишен прибор на учениците кои припаѓаат на социјално ранливата категорија кои во новата учебна година се во прво одделение.

Овој училишен прибор е предаден на директорите на училиштата во нашата општина, кои ќе ги распределат во соодветните училишта.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles