27 C
Struga
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Mishel me mbështetje ndaj nismës për ndryshimet kushtetuese, pavarësisht sfidave politike

Kryetari i Këshillit Evropian, Sharl Mishel, në profili e tij në Tuiter (X) pas takimit të mbrëmshëm me kryeministrin Dimitar Kovaëevski, shprehu mbështetje të plotë për iniciativën për miratimin e ndryshimeve kushtetuese pavarësisht, siç shkruan, sfidat e shumta politike.

Mishel e vlerësoi lidershipin dhe vendosmërinë e Maqedonisë së Veriut dhe kryeministrin Kovaçevski që të përparojë në axhendën e reformave të BE-së dhe të japë rezultate konkrete. 

Mishel dhe Kovaçevski mbrëmë kanë pasur një takim dypalësh pas darkës së punës të organizuar në kuadër të Forumit Strategjik të Bledit. 

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles