18 C
Struga
Friday, April 12, 2024
spot_img

Mijëra protestues në Gjermani kundër masave anti-COVID

Mijëra njerëz kanë demonstruar kundër masave të reja në parandalimin e përhapjes së koronavirusit në disa qytete të mëdha gjermane.

Kundërshtarët e vaksinimeve dhe politikave të qeverisë gjermane për koronavirusin demonstruan në disa qytete gjermane të shtunën.

“Jo vaksinimit të detyrueshëm!” dhe “Larg duart nga fëmijët tanë” ishte shkruar në pankarta.

Vaksinimet për fëmijët kanë filluar në Gjermani, pas rekomandimeve të bëra nga organi më i lartë i vaksinave në vend. Megjithatë, prindërit janë të ndarë për këtë çështje.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles