9 C
Struga
Saturday, February 24, 2024
spot_img

Megaoperacioni i Guardia di Finanza italiane dhe DEA-s amerikane në det/ Goditet grupi kriminal me bazë në Kurbin, detajet e para

Një megaoperacion ndërkombëtar antidrogë është duke u zhvilluar nga policia shqiptare në bashkëpunim me Guardia di Finanza italiane dhe Dea-n amerikane.

Mësohet se gjatë operacionit është goditur një grup kriminal me bazë në Fushë-Kuqe, të Kurbinit.

Gjatë operacionit janë shoqëruar dhjetë persona, të cilët shkëmbenin kanabis me heroinë dhe kokainë.

Po ashtu, mësohet se janë bllokuar katër gomone, me të cilat dyshohet se kryhej transporti i drogës.

Në momentin që kanë pikasur policinë, të akuzuarit për trafik droge i kanë vënë flakën një veliere.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles