21 C
Struga
Friday, July 19, 2024
spot_img

Më shumë se 3,000 protestues të arrestuar në Rusi  

Më shumë se 3,000 njerëz që protestojnë kundër luftës në Ukrainë janë arrestuar në Rusi, ndërsa demonstratat në Moskë dhe Shën Petersburg u rritën sërish të dhunshme të shtunën në mbrëmje. Numri i personave të arrestuar, i raportuar nga AFP, është që nga e enjtja, dita e dytë e pushtimit rus të Ukrainës.

Protestat kundër pushtimit rus të Ukrainës vazhduan të shtunën në mbrëmje për të tretën ditë radhazi, pavarësisht nga shumë arrestime. U shfaqën imazhe të oficerëve të policisë që ndalonin protestuesit në Shën Petersburg, burra dhe gra. OVD-Info, një grup i pavarur mediatik rus për të drejtat e njeriut, raportoi se të paktën 325 persona ishin arrestuar në 26 qytete në Rusi, me rreth gjysma e të arrestuarve në Moskë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles