26 C
Struga
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Mbi 15.000 raste aktive me virus në vend

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në vend është 15.576, dhe numri total i të infektuarve që nga fillimi i epidemisë në vendin tonë ka arritur në 243.284.

Qytetet me më shumë raste aktive me coronavirus janë Shkupi me 8.336 raste, Manastiri-1.415, Prilepi-872 dhe Kumanova-529.

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 1.700.555 testime të Covid-19. Numri i të shëruarve është 219.616, ndërsa numri i të vdekurve është 8.092.

Për shkak të trendit rritës të personave pozitivë me COVID-19, autoritetet pritet të njoftojnë nëse semestri i dytë i vitit akademik 2021/2022 do të fillojë në kohë, në çfarë mënyre do të zhvillohet mësimi apo do të ketë vonesa.

Lloji i coronavirusit po përhapet me shpejtësi në pothuajse të gjitha vendet dhe ekspertët paralajmërojnë se kulmi i infeksionit nuk ka ardhur ende.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles