6.3 C
Struga
Saturday, April 20, 2024
spot_img

Mbërrijnë në Ukrainë ndihma ushtarake nga Amerika

Mbërrijnë në Ukrainë ndihma ushtarake nga Amerika

Armët e para të paketës së fundit prej 800 milionë dollarësh të ndihmës ushtarake amerikane për Kievin, kanë mbërritur në Ukrainë.

CNN shkruan se lajmin e ka konfirmuar një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë.
Pentagoni njoftoi të premten se armët e para do të mbërrinin brenda 24 orëve.
Në këtë paketë të re ndihme ushtarake, Shtetet e Bashkuara kanë përfshirë, për herë të parë, armë me fuqi të lartë, duke përfshirë 11 helikopterë Mi-17, 18 aviatorë dhe 300 dronë të tjerë Switchblade ‘kamikaze’.
Amrë të tjera pritet të mërrijnë, pavarësisht kërcënimit rus.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles