28 C
Struga
Friday, July 19, 2024
spot_img

Maqedonia me 12 mijë raste aktive me koroanvirus

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni kishte 468 raste të reja me coronavirus, me çka numri i personave të diagnostifikuar që nga fillimi i pandemisë është 192.288.

Të shëruar kishte 284 pacientë dhe 11 të vdekur.

SIiç njoftuan nga Ministria e Shëndetësisë, nga 4.295 testimet kishte 468 raste të reja, prej të cilave më së shumti ka në Shkup me 227 raste.

Në Maqedoni deri tani, që nga fillimi i pandemisë janë kryer 1.297.190 testime, ndërsa ka pasur 190.288 raste me coronavirus, kurse prej tyre 173.332 janë shëruar dhe 6.694 kanë humbur jetën.

Ndryshe, numri i rasteve aktive në Maqedoni me coronavirus është 12.262.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles