5 C
Struga
Sunday, April 21, 2024
spot_img

Maqedonia e Veriut voton për pushtetin e ri lokal

Të drejtë vote në zgjedhjet e sotme kanë rreth 1,8 milion banorë të cilët të drejtën e votës mund ta shfrytëzojnë në 3.480 vendvotime. Në garë për 80 komunat dhe qytetin e Shkupit janë 299 kandidatë për kryetar komune dhe 10,600 për këshillat komunale.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles