20 C
Struga
Sunday, May 26, 2024
spot_img

Maqedonia e Veriut jep dritë jeshile për anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme të jashtëzakonshme ka vendosurtë autorizojë Përfaqësuesin e Përhershëm të vendit tonë në NATO, ambasadorin Dane Taleski, të miratojë anëtarësimin e Mbretërisë së Suedisë dhe Republikës së Finlandës në NATO.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles