18 C
Struga
Friday, April 12, 2024
spot_img

Maqedoni: Sot fillon pagesa e pensioneve të muajit dhjetor

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se prej ditës së sotme (27.12.2021) fillon pagesa e pensioneve të dhjetorit.

Siç njoftojnë nga MPPS, pagesa do të realizohet si zakonisht në disa grupe edhe atë duke filluar nga:

Pensionet deri 11.000 denarë, pagesa do të realizohet sot, më 27.12.2021.

Pensionet prej 11.001 denarë – 14.000 denarë, pagesa do të realizohet të martën, më 28.12.2021.

Pensionet prej 14.001 denarë – 18.000 denarë, pagesa do të realizohet të mërkurën, më 29.12.2021.

Pensionet prej 18.0001 denarë e më lartë, pagesa do të realizohet të enjten, më 30.12.2021.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles