26 C
Struga
Monday, July 15, 2024
spot_img

Maqedoni: Moti sot i paqëndrueshëm, me shi dhe erëra të forta

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë pjesërisht i vranët dhe i paqëndrueshëm.

Me reshje të rrëmbyeshme shiu, shtrëngata dhe erëra të forta.

Lokalisht proceset do të jenë më intensive në formë stuhie me reshje të dendura shiu dhe breshëri.

Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin 9 deri në 16 gradë, ndërsa maksimalja do të lëvizë nga 23 deri në 29 gradë.

UV indeksi do të jetë = 7.

Në Shkup do të mbaj mot pjesërisht me vranësira dhe jostabil, me reshje të rrëmbyeshme shiu, shtrëngata dhe erë të fortë.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 15 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 27 gradë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles