16.2 C
Struga
Tuesday, May 28, 2024
spot_img

LSDM: Sërish do të mposhten bllokadat e urdhëruara nga Mickoski

Kanë mjaftuar dy ditë që qytetarët të shohin se bllokada e Kuvendit dështoi, tentimet për shkatërrim të OBRM-PDUKM-së dështuan dhe asgjë nuk u arrit, përveç se miratimi i rendit të ditës u vonua, thonë nga LSDM.

Ata theksojnë se dy ditë janë shpenzuar në propozime të pakuptimta, por megjithatë rendi i ditës është miratuar dhe Kuvendi vazhdon të punojë.

“I tillë është Ligji për Stabilitet Financiar në të cilin pranohen amendamentet e OBRM-PDUKM-së dhe pranohet kërkesa e tyre që të shqyrtohen në pikat e mësipërme të rendit të ditës, por edhe për propozimin e tyre të pranueshëm votuan kundër rendit të ditës.

Ka votuar kundër Ligjit për Parandalimin e larjes së parave dhe financimit të terrorizmit, sepse përpjekjet e tyre janë deklarative”, thonë nga LSDM.

Nga LSDM thonë se do të mposhten sërish bllokadat e urdhëruara nga Hristijan Mickoski.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles