26 C
Struga
Sunday, June 23, 2024
spot_img

Livadhia radhitet bindshëm pas Agjendës së gjelbër

Livadhia radhitet bindshëm pas Agjendës së gjelbër ✅Takimi i sotëm me banorët e Livadhisë më siguroi për mbështetjen ndaj ekipit tonë fitues në zgjedhjet e 31 tetorit.Biseda e zhvilluar sot ishte tejet konstruktive. Projektet e realizuara së fundmi në Livadhi, si rehabilitimi i fushës së sportit apo asfaltimi i disa rrugëve në fshat, janë vetëm disa nga projektet që ne kemi planifikuar për këtë vendbanim.Zotohem se çdo projekt në këtë fshat do të përpilohet në përputhje me kërkesat dhe idetë e banorëve të tij.Livadhia do të jetë pjesë e fitores plebishitare të Bashkimit Demokratik për Integrim në 31 tetor.Zgjidh jetë, voto blertë!Rretho numrin 3!—Ливада убедливо котира зад Зелената агенда ✅Денешната средба со жителите на Ливада ме увери во поддршката за нашиот победнички тим на изборите на 31 октомври.Разговорот што се одржа денеска беше крајно конструктивен. Последните проекти во Ливада, како што е санација на спортскиот терен или асфалтирање на некои патишта во селото, се само дел од проектите што ги планиравме за ова населено место.Се обврзувам дека секој проект во ова село ќе биде изработен во согласност со барањата и идеите на неговите жители.Ливада ќе биде дел од плебисцитарната победа на Демократската унија за интеграција на 31 октомври.Избери живот, гласај зелено!Заокружи број 3!

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles