14 C
Struga
Tuesday, April 16, 2024
spot_img

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira, në mëngjes dhe paradite me kushte për paraqitje të mjegullës dhe vranësirave të ulëta nëpër lugina. DO të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 7, ndërsa ajo maksimale prej 7 deri në 13 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë, moti kryesisht me vranësira dhe reshje të dobëta të shiut. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 8 gradë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles