22 C
Struga
Saturday, May 25, 2024
spot_img

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot paradite do të jetë me vranësira të theksuara, përveç në perëndim ku moti do të jetë me diell. Pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Përgjatë Vardarit dhe në pjesët jugore të vendit do të fryj erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -10 deri në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 2 deri në 9 gradë.

Në Shkup, paradite me vranësira mesatare, padite vranësirat do të zvogëlohen. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 6 gradë Celsius.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles