5 C
Struga
Sunday, April 21, 2024
spot_img

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira, periudha dielli dhe më ftohtë. Do të fryj erë e matur ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar dhe nga drejtimi jug-verior. Kah fundi i ditës dhe gjatë natës në pjesët perëndimore do të ketë reshje të shiut. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 12 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 16 deri në 21 gradë Celsiusë.
Edhe në Strugë dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe periudha dielli. Temperatura minimale do të ulet në 10, ndërsa aj maksimale do të arrij në 21 gradë Celsiusë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles