6.3 C
Struga
Saturday, April 20, 2024
spot_img

Ky është muaji kur pritet të dalin rezultatet e regjistrimit të popullsisë

Përpunimi i të dhënave të regjistrimit është në progres, rezultatet do të jenë gati për 6 muaj, deklaroi sot drejtori i Entit Shtetëror të Statistikave Apostol Simovski, sipas të cilit asnjë person nuk do të lihet jashtë regjistrimit.

“Ajo që ne u udhëzuam për të mbuluar të gjithë popullsinë për regjistrimin ishte të kishim një koncept se si ta ndiqnim, gjëja kryesore nga e cila u udhëzuam ishin objektet e banimit. Ndodhi që ne nuk gjetëm askënd në shtëpi dhe i lamë kontaktet kështu që nuk mund ta gjenin. Mendoj se shqetësimi i njerëzve që nuk janë të regjistruar është minimal, por mund të mbulohet përmes metodës që përdor përmes sistemit tonë dhe në fund të përpunimit asnjë person nuk do të lihet jashtë regjistrimit”, tha Simovski.

Sipas tij, rezultatet e regjistrimit të popullsisë pritet të jenë gati në mars.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles