12 C
Struga
Monday, February 26, 2024
spot_img

Kuvend, nesër nis seanca për nevojën e ndryshimeve kushtetuese

Kuvendi nesër edhe zyrtarisht nis me punë me seancën e 123-të, në të cilën pika e vetme e rendit të ditës është Propozimi për nevojën për ndryshim të Kushtetutës të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Seanca duhet të fillojë në orën 11 me konstatimin e rendit të ditës, pas së cilës duhet të fillojë kërkimi për nevojën e miratimit të ndryshimeve kushtetuese.

Sipas Rregullores për punën e Kuvendit, debati zgjat më së shumti dhjetë ditë pune dhe nëse po, duhet të përfundojë më 31 gusht. Gjatë kontrollit një deputet mund të flasë  disa herë në kohëzgjatje prej gjithsej 20 minutash, ndërsa koordinatori i grupit të deputetëve gjithsej 30 minuta.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles