22 C
Struga
Friday, May 24, 2024
spot_img

Kundër pushtimit të Ukrainës, arrestohen më shumë se 1700 njerëz në Rusi 

Më shumë se 1700 njerëz janë arrestuar gjatë protestave kundër pushtimit rus ndaj Ukrainës.

BBC raporton më shumë se 900 persona u arrestuan në Moskë dhe mbi 400 në Shën Petersburg.

Mijëra qytetarë u mblodhën pranë sheshit Pushkin në qendër të Moskës, ndërsa deri në 1 mijë njerëz u mblodhën në ish-kryeqytetin perandorak Shën Petersburg.

Me pankarta në duar ata kërkojnë që të ndalet pushtimi ndaj Ukrainës.

“Jo luftës” ishte bërë një pikturë në portën e përparme të dhomës së ulët të parlamentit rus.

“Jam në shok. Të afërmit dhe të dashurit e mi jetojnë në Ukrainë,” tha Anastasia Nestulya, 23 –vjeç.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles