23 C
Struga
Tuesday, June 18, 2024
spot_img

Kryetari Ramiz Merko emëron profesoreshën Albana Zhuta drejtoreshë në shkollën fillore “Vëllezërit Milladinovci”-Strugë

Profesoresha Albana Zhuta emërohet drejtoreshë në shkollën fillore “Vëllezërit Milladonovci” në Strugë.

Albana Zhuta ka ushtruar profesionin si profesoreshë e gjuhës shqipe në gjimnazin e Strugës “Dr.Ibrahim Temo”. Shkollën fillore dhe të mesme i ka kryer në qytetin e Vlorës, ndërsa fakultetin e gjuhës shqipe në Universitetin e Tiranës.

Albana Zhuta vjen në këtë post, në vendin e ish drejtoreshës Laura Shate, e cila dha dorëheqje nga ky post pas një mandati të suksesshëm, duke realizuar investime të shumta në këtë shkollë.

Drejtoreshës së re i urojmë suksese në këtë post.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles