26 C
Struga
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko, sot pranoi mandatin e tij të ri, të katërtin me radhë

👉 Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko, në një ceremoni modeste, sot pranoi mandatin e tij të ri, të katërtin me radhë.

🙏 “Unë Ju jam falenderues të gjithëve qytetarëve të komunës së Strugës pa përjashtim, për mbështetjen që më dhanë akoma më fuqishëm, për maturinë që treguan si qytetarë, për zgjedhje të qeta, fer dhe demokratike.
Vendi ynë po shënon progres të jashtëzakonshëm në drejtim të demokracisë dhe zhvillimit. Po vazhdojmë me udhëheqjen e komunës ashtu siç na ka hije, për qeverisje ku qytetarët janë në vend të parë dhe çdo njëri nga ju merr vëmëndje dhe qyteti ndryshon e përparon në çdo sferë.” theksoi Merko.

Sipas tij, pushteti nuk është i udhëheqësve dhe i pushtetarëve por është i qytetarëve, andaj të gjithë punonjësit duhet të jenë akoma më efektiv dhe më komunikues me qytetarët dhe tju shërbejnë të njëjtëve.

⚘ “Ju të dashur struganë jeni arsyeja që unë s’do të ndalem kurrë!
Na priftë e mbara dhe suksese!”
Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko

👉 Градоначалникот на Општина Струга, г. Рамис Мерко со скромна церемонија денеска го презеде својот нов мандат, четврти по ред.

🙏 “Благодарен сум на сите граѓани на општина Струга без исклучок, за поддршката што ми ја дадоа уште посилно, за зрелоста што ја покажаа како граѓани, за мирни, фер и демократски избори.
Нашата земја прави огромен напредок кон демократијата и развојот. Продолжуваме со раководството на Oпштината како што ни личи, за владеење каде што граѓаните се на прво место и секој од вас добива внимание, а градот се менува и напредува во секоја сфера“. нагласи Мерко.

Според него, власта не им припаѓа на раководителите и владетелите туку на граѓаните, затоа сите вработени треба да бидат уште поефикасни и покомуникативни со граѓаните и да им служат на истите.

⚘ “Вие драги стружани сте причината што никогаш нема да престанам! Нека ни е со среќа и успех!“
Градоначалникот на Општина Струга,
г. Рамис Мерко

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles