17.2 C
Struga
Sunday, June 16, 2024
spot_img

Kryeministri ukrainas: 500 miliardë dollarë është dëmi që na e ka shkaktuar Rusia 

Kryeministri i Ukrainës, Denys Shmyhal, ka thënë se vendi i tij ka pësuar dëme të mëdha prej momentin kur Rusia ka filluar t’i sulmojë ata.

Ai ka theksuar se dëmi që kanë pësuar nga Rusia deri tani ka arritur më shumë se 500 miliardë dollarë.

Shmyhal është duke këmbëngulur që Rusia të paguajë për restaurimin e Ukrainës pas luftës.

Ai, në takimin e së martës me liderët Çekisë, Polonisë dhe Sllovenisë, shtoi se do të kërkojnë gjithashtu ndihmë financiare nga aleatët, shkruan BBC.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles