30 C
Struga
Friday, July 19, 2024
spot_img

KRRE-ja vendos sot për çmimet e reja eventuale të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) në mbledhjen e sotme duhet të vendos për çmimet e reja të derivateve të naftës me pakicë.

Çmimet e reja eventuale do të hyjnë në fuqi nga mesnata dhe do të zgjasin deri të hënën e ardhshme. Kujtojmë se javën e kaluar KRRE-ja vendosi për rritjen e çmimeve të derivateve të naftës, ndërkohë që sot në mesditë do të mësojmë nëse do të ketë rritje apo ulje të çmimeve.

Ndërkohë që kohë më parë Alsat raportoi se çmimet e derivateve për një vit në Maqedoni janë rritur për mbi njëzet denarë për litër.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles