8.3 C
Struga
Thursday, December 8, 2022
spot_img

Kovaçevski: Me masat në kohë kundër krizës zbutëm goditjet në çmime

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut përmes profilit të tij në Facebook njofton se masat e marra nga Qeveria kanë zbutur krizën energjetike dhe ekonomike në vend.

“Me masat me kohë kundër krizës i zbutëm goditjet e çmimeve si dhe pasojat e krizës energjetike, të cilat mbrojtën standardin jetësor të qytetarëve dhe likuiditetin e kompanive, ka shkruar sot kryeministri Dimitar Kovaçevski.

Kjo Qeveri punon me efikasitet, ndershmëri dhe përgjegjësi dhe në atë frymë dhe sipas atyre parimeve do të vazhdojmë të punojmë”, ka shkruar Kovaçevski.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles