28 C
Struga
Friday, June 21, 2024
spot_img

Kosovë-Zvicër, më 9 shtator në “Fadil Vokrri”

Më 9 shtator, stadiumi “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të jetë arenë e përballjes ndërmjet Zvicrës dhe Kosovës, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin Evropin “EURO 2024”.

Trajneri i helvetikëve, Murat Yakin tashmë ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për këtë ballafaqim, ku në mesin e dë ftuarve janë edhe katër lojtarë shqiptar si Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Ardon Jashari dhe Uran Bislimi.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles