15 C
Struga
Saturday, May 11, 2024
spot_img

Kosova feston 14 vjetorin e Pavarësisë

Kosova, ky shtet i vogël me sfida e probleme, por me shumë dashuri, feston sot ditëlindjen e 14-të, transmenton Klankosova.tv.

Të dielën e 17 shkurtit të vitit 2008 në orën 15:39 në Kuvendin e Kosovës u lexua Deklarata e Pavarësisë dhe Kosova u shpall e pavarur derisa në Ballkan u konfirmua edhe një shtet i ri.

Kosova e pavarur menjëherë nisi të njihej nga shtetet mike. Deri më tash Kosovën e kanë njohur 117 shtete. Vendi i fundit që e njohu Kosovën është Izraeli.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles